Корекція дефектів усного та писемного мовлення різного ступеня тяжкості.
  • +380 (93) 437-09-06

    У зв'язку з військовим станом зв'язок підтримується по viber, e-mail та через форми зв'язку на сайті.

Режим роботи:

  • Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, каб. 1
  • Київ, вул. Володимира Маяковського, 56а

Записаться на прием

Діагноз ДЦП
Дитячий церебральний параліч або ДЦП - це комплекс порушень, що впливають на здатність людини рухатися, підтримувати рівновагу і поставу. Слово «церебральний» вказує на стан, що стосується головного мозку, а «параліч» означає «слабкість», труднощі з контролем м'язів.

ДЦП є поліетіологічним захворюванням ЦНС, яке виникає в результаті ураження, що виникло у внутрішньоутробному, інтранатальному і ранньому післяпологовому періодах, або внаслідок аномалії розвитку головного мозку. Дія різних факторів на мозок визначає різноманітність поєднання рухових і сенсорних розладів, а також порушення психічних функцій.

Основними синдромами мовних розладів у хворих ДЦП є: дизартрія, заїкування, алалія, ринолалия, дисграфія, дислексія. Особливості мовних розладів при ДЦП визначають: 1) локалізація і тяжкість ураження мозку; 2) недорозвинення або більш пізнє формування тих відділів кори, які мають найважливіше значення в мовної і психічної діяльності; 3) ступінь збереження кинестетического, зорового і слухового сприйняття; 4) стан периферичного мовного апарату; 5) стан інтелектуально-мнестичних функцій, що забезпечують потребу дитини в спілкуванні; 6) адекватність мовної та емоційного оточення; 7) особливості особистісного розвитку дитини.

Основні клінічні особливості мовних розладів при ДЦП проявляються в тому, що порушення усного мовлення у хворих залежать від стану рухової сфери, крім того, відзначається тісний зв'язок мовної патології з сенсорними розладами і порушеннями інтелекту.

Як відомо, патогенетична спільність рухових і мовних порушень при ДЦП зумовлена ​​анатомічною близькістю в розташуванні коркових мовних і рухових зон, які проводять шляхів (оскільки моторний компонент мови реалізується ділянками в нижній частині прецентральной звивини, поруч з зонами, які забезпечують моторику кисті, верхніх кінцівок, тулуба, а зона Брока, регулююча тимчасову організацію мовних функцій, тісно примикає до премоторної області , які реалізують аналогічні процеси щодо рухових функцій), крім того, підкіркові вузли і їх зв'язки, структури середнього мозку, стовбура і мозочка також беруть участь в організації як рухових актів, так і мовних процесів, що визначає при їх ураженні поєднання порушення рухових і мовних функцій. Також  відзначається функціональна спільність мовної та рухової системи, оскільки для організації будь-якого мовного і рухового акту необхідна збереження чіткого кінестетичного сприйняття, яке супроводжує будь-який рух як артикуляційних, так і інших м'язів.

Найбільш часто при ДЦП відзначаються порушення мови у вигляді дизартрії. Загальними критеріями діагностики дизартрії при ДЦП є: порушення звуковимови і труднощі автоматизації поставлених звуків, наявність синкинезий (рух нижньої щелепи при русі мови вгору, рухи пальців рук при рухах мови); уповільнений темп артикуляційних рухів; труднощі в перемиканні артикуляційних рухів; наявність просодических порушень; порушення голосу і мелодико-інтонаційні розлади.

Провідною рисою дизартрий при ДЦП є залежність від стану рухової сфери, в зв'язку з цим вид дизартрії визначається формою ДЦП (спастичною, гиперкинетической, атонічний-астатичними) і відповідними руховими дефектами мовного апарату (спастичним парезом, ригідністю, гіперкінезами, атаксією, апраксией)

За формою мовленнєвого дефекту при ДЦП виділяють наступні форми дизартрий: спастико-паретическая, спастико-ригидная, гіперкінетична, атактична, атактіко-гіперкінетична, спастико-гіперкінетична, спастико-атактична, спастико-атактіко-гіперкінетична.

Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz»