Корекція дефектів усного та писемного мовлення різного ступеня тяжкості.
 • +380 (93) 437-09-06

  У зв'язку з військовим станом зв'язок підтримується по viber, e-mail та через форми зв'язку на сайті.

Режим роботи:

 • Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, каб. 1
 • Київ, вул. Володимира Маяковського, 56а

Записаться на прием

Корекція дизартрій

Були визначені основні принципи корекційно-логопедичної роботи у хворих ДЦП: 1. Ранній початок корекційно-виховної та логопедичної роботи. 2. Індивідуальний підхід з урахуванням форми ДЦП і ступеня зниження слуху. 3. Відповідність роботи рівню розвитку дитини з поступовим ускладненням прийомів, спрямованих на формування та корекцію психічних функцій, при цьому особлива увага приділяється інтенсивності розвитку збережених функцій. 4. Посилення мотивації мовленнєвої діяльності зі створенням ситуацій, що сприяють усвідомленню ролі мови при виконанні пізнавальної, практичної або ігрової діяльності. 5. Інтенсифікація мовного спілкування, формування потреби до спілкування, забезпечення мовної практики, яка буде служити джерелом накопичення словникового запасу, оволодіння фонетичними і граматичними нормами мови. 6. Наочність навчання, з використанням яскравих наочних дидактичних посібників, комп'ютерних тренажерів, яскравих розвиваючих іграшок. 7. Систематичність і комплексність лікування з розвитком кінестетичного сприйняття, маніпулятивної діяльності, на основі корекції рухових і сенсорних порушень з опорою на збережені аналізатори. 8. У дітей, які страждають туговухістю, необхідним є застосування технічних засобів навчання (індивідуальних слухових апаратів, завушини, навушників і т.п.), Що сприяє тренуванню залишкового слуху дитини, розвиває слухове сприйняття, що збагачує уявлення дитини про навколишній світ.

Зазначеним принципам відповідають такі основні завдання корекційно-логопедичної роботи при ДЦП:

 1. Зменшення ступеня прояву рухових дефектів мовного апарату: спастичного парезу, гіперкінезів, атаксій.
 2. Розвиток мовного дихання і голосу (формування тривалості, дзвінкості, управління голосом в мовному потоці, вироблення синхронності голосу, дихання і артикуляції).
 3. Нормалізація просодической системи мови (мелодико-інтонаційних і темпоитмічних  характеристик мови).
 4. Формування артикуляції праксису на етапі постановки, автоматизації та диференціації звуків мови, корекція порушень вимови.
 5. Розвиток фонематичного сприйняття і звукового аналізу.
 6. Розвиток функціональних можливостей кистей і пальців рук.
 7. Нормалізація лексико-граматичних навичок експресивної мови.

Корекційно-педагогічна і логопедична робота при мовних порушеннях у хворих на ДЦП включає наступні напрямки:

 1. Диференційований логопедичний масаж: розслабляючий або стимулюючий масаж артикуляційної мускулатури, зондський масаж, точковий масаж; масаж мови (палацовий, зондський, шпательного, щітковий); масаж на придушення гіперкінезів (перехресний точковий масаж в області губ і носогубних складок, перехресний під- і надколінна-губних масаж), з елементами лікувальної фізкультури.
 2. Артикуляційна гімнастика (пасивна та активна).
 3. Дихальні і голосові вправи.
 4. Вправи, спрямовані на подолання моторної недостатності (особливо моторики рук).
 5. Поєднана корекція мовних і інших вищих психічних функцій.
Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz»