Корекція дефектів усного та писемного мовлення різного ступеня тяжкості.
  • +380 (93) 437-09-06

    У зв'язку з військовим станом зв'язок підтримується по viber, e-mail та через форми зв'язку на сайті.

Режим роботи:

  • Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, каб. 1
  • Київ, вул. Володимира Маяковського, 56а

Записаться на прием

Діагноз ФФНМ
Для діагностики ФФНМ (Фонетико-фонематичні недорозвинення мови) логопед повинен з'ясувати анамнестичні відомості про дитину (з медичного обстеження шляхом розпитування самої дитини і/або батьків і вивчення медичної документації), такі як: можливі ускладнення перебігу вагітності та пологів у матері, а також особливості раннього фізичного і психічного розвитку дитини.

Мовна карта на дитину з фонетико-фонематичним недорозвиненням мови оформлюється з урахуванням стану слуху (обстеження у отоларинголога), неврологічного статусу (обстеження дитячого невролога) і загального здоров'я (обстеження у педіатра).

Також, оцінюється стан і рухливість артикуляційного апарату, проводяться дослідження стану дихальних і голосових функцій. При фонетико-фонематичним недорозвиненні мови важливо досліджувати рівень формування навичок звукового синтезу та аналізу. Варто звернути увагу на:

  • характер наявних порушень звуковимови, таких як спотворення, змішання, заміни та відсутність звуків;
  • здатність відтворення слів з різним складовим складом;
  • розрізнення опозиційних фонем.

Завершується діагностика усного мовлення дослідженням сформованості зв'язного мовлення і її граматичної побудови, а також обсягу і якості словникового запасу.

Потім діагностується письмова мова. В процесі діагностики виявляється наявність і характер специфічних помилок, таких як: аграматизми, заміна букв та інші. Визначається рівень навичок читання, помилки при читанні і розуміння прочитаного матеріалу.

В обов'язковому порядку, в мовну карту заносяться зразки мовлення дитини, на підставі яких логопед ставить діагноз ФФНМ у дитини.

Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz»