Корекція дефектів усного та писемного мовлення різного ступеня тяжкості.
 • +380 (93) 437-09-06

  У зв'язку з військовим станом зв'язок підтримується по viber, e-mail та через форми зв'язку на сайті.

Режим роботи:

 • Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, каб. 1
 • Київ, вул. Володимира Маяковського, 56а

Записаться на прием

Що таке РАС?
Абревіатура РАС розшифровується як розлади аутистичного спектру, і являє собою ряд порушень психічного розвитку таких як: соціальна дезадаптація, проблеми взаємодії з оточуючими, нездатність до спілкування і стереотипність поведінки (множинні повторення одноманітних дій).

Наявність аутизму у дітей розпізнається в процесі уважного спостереження за дитиною батьками, зазвичай до 3-х річного віку. Виявляються розлади аутистичного спектру в незвичній поведінці дитини ознаками, невластивими дітям вікової групи дитини.

 

Аутизм у дітей розглядається, як всебічне порушення розвитку психіки дитини:

 • інтелектуальні здібності,
 • емоційна сфера,
 • чутливість,
 • опорно-рухова система,
 • зосередження уваги,
 • абстрактне мислення,
 • здатність до запам'ятовування,
 • розвиток мовлення.

 

Порушення мовного розвитку

У дітей з аутизмом до року може бути відсутнім лепет і гуління або бути дуже слабким.

Після року можна помітити відсутність мовлення в процесі спілкування з дорослими, ігнорування звернень на ім'я і прохань що-небудь зробити.

У два роки діти мають мізерний словниковий запас.

Дитина з РАС до 3-х років не здатна до побудови фраз і речень, може стереотипно повторювати слова, які не розбірливі для оточуючих, як відлуння. При цьому в однієї дитини може спостерігатися відсутність розвитку мови взагалі, а в іншої – мова, хоч і продовжує розвиватися, але порушення комунікації все одно присутні. Дитина в спілкуванні не використовує звернення, займенники, каже про себе в третій особі. Іноді спостерігається втрата придбаних раніше навичок спілкування.

 

Відсутність емоційного контакту і труднощі в спілкуванні з оточуючими

У дітей з розладом аутистичного спектра проявляється страх тактильного контакту і відсутність зорового. Такі діти відчувають труднощі у використанні жестів, у них присутні неадекватні мімічні реакції. Виявляють невдоволення до спроб взяти їх на руки, а іноді і чинять опір таким діям, які не тягнуться до батьків і, найчастіше, не посміхаються. Зазвичай, дітки з аутизмом не виявляють свої емоції, в звичайному розумінні цих процесів, і не здатні сприймати емоції оточуючих. Не висловлюють співчуття і співпереживання по відношенню до інших. Не здатні зосередиться з дорослим на одному занятті. Діти з даним розладом уникають контакту з іншими або ігнорують спроби контактерів, їм важко взаємодіяти з іншими дітьми, найчастіше вони замикаються в собі і усамітнюються, що спровоковано труднощами у соціальній адаптації.

 

Порушення дослідного поведінки

Нові ситуації, зміни в навколишньому середовищі, цікаві для інших дітей новинки іграшок не приваблюють дітей з аутизмом. Найчастіше, іграшки ними використовуються не за призначенням. Наприклад, дитина замість того, щоб катати по підлозі машинку, наслідуючи приклад інших дітей, може протягом кількох годин крутити колесо машинки. Або не сприймаючи загальноприйнятого призначення іграшки, використовує їх в зрозумілих тільки їй одній цілях.

 

Особливості в сприйнятті їжі

Діти з даним розладом можуть не однозначно ставиться до їжі: одні продукти можуть викликати у них почуття небезпеки, інші – гидливість. Іноді діти обнюхують їжу, щоб визначити її придатність до вживання. І на ряду з усім цим, вони можуть спробувати з'їсти, або спробувати на смак, здавалося б, абсолютно не придатні до вживання в їжу предмети.

Інстинкт самозбереження

Через численних страхів, властивих дитині, вона часто потрапляє в небезпечні ситуації. Існує безліч зовнішніх чинників-подразників, які можуть привести до неадекватної реакції дитини. Різкий гучний звук, наприклад, може спонукати в дитині порив до втечі в випадково обраному, з точки зору стороннього спостерігача, напрямку, яке може привести до не передбачуваних наслідків. До небезпечних ситуацій призводить і той факт, що діти з аутизмом ігнорують реальні загрози їхньому життю. Вони можуть підніматися дуже високо, грати колючими і гострими предметами, не дивлячись перетинати проїжджу частину.

 

Порушення моторики

Незручність рухів можна спостерігати вже з найперших кроків дитини. Деякі діти з розладом аутистичного спектра вважають за краще пересуватися на носочках, у інших очевидні порушення координації руху верхніх і нижніх кінцівок. Таким дітям важко дається наслідування, і, як наслідок, ускладнюється навчання повсякденним діям. Освоєння навичок самообслуговування дається їм з великими труднощами, яскраво виражена моторна незручність. Однак, стереотипні руху у них розвиваються: протягом не малого відрізка часу відбуваються одноманітні дії, кругові рухи руками, помахи руками (імітуючи рух крил птахів), розгойдування з боку в бік, в зад в перед, біг по колу. Так само розвиваються стереотипні маніпуляції з предметами: перебирання дрібних предметів, вибудовування їх в ряд.

 

Труднощі зі сприйняттям оточення

Спостерігаються труднощі орієнтації в просторі, обстановка, що оточує дитину, сприймається окремими фрагментами, що порушує цілісність картини предметного світу.

 

Розсіювання уваги

У дітей з аутизмом спостерігається висока імпульсивність, відсутність концентрації уваги на чомусь одному, присутня непосидючість.

 

Пам'ять

Діти з розладом аутистичного спектру, як неодноразово помічалося батьками і фахівцями, добре запам'ятовують яскраві моменти їхнього життя, які викликали у них сильні враження, такі як задоволення, страх то що. Такі діти довгий час пам'ятають свій переляк, не дивлячись на термін давності події, яка спонукала в них це почуття.

 

Особливості мислення

Діти відчувають труднощі в довільному навчанні, не концентрують увагу на осмисленні причинно-наслідкових зв'язків в будь-якій події. Виникають складності із застосуванням освоєних навичок у новій ситуації, відсутня конкретність мислення. Логіка мислення іншої людини, так само як і розуміння послідовності подій складно дається таким дітям.

 

Проблеми поведінки

Негативізм (не підпорядкування інструкціям дорослого і відмова виконання спільних дій), найчастіше, супроводжується криками і агресивним опором. Страхи дитини, які оточуючим не зрозумілі (зазвичай через те, що дитина не в змозі пояснити їх причини), провокують неадекватну поведінки дитини. А лякати дитину можуть як звуки, так і якісь дії, до яких всі ставляться байдуже. Агресивні (істерика або фізична атака) і аутоагресивні (пошкодження себе самого) спалаху, також є частими поведінковими порушеннями. Викликані вони можуть бути будь-яким розладом, втручанням зовнішніх чинників в життя дитини або порушенням стереотипу.

Украина онлайн Каталог сайтов «ua24.biz»