Розмовляйка

Логопедичні кабінети

  • Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, каб. 1
  • Київ, вул. Володимира Маяковського, 56а

Записаться на прием

Діагноз ФФНМ

Діагноз ФФНМ

Для діагностики ФФНМ (Фонетико-фонематичні недорозвинення мови) логопед повинен з'ясувати анамнестичні відомості про дитину (з медичного обстеження шляхом розпитування самої дитини і/або батьків і вивчення медичної документації), такі як: можливі ускладнення перебігу вагітності та пологів у матері, а також особливості раннього фізичного і психічного розвитку дитини.

Мовна карта на дитину з фонетико-фонематичним недорозвиненням мови оформлюється з урахуванням стану слуху (обстеження у отоларинголога), неврологічного статусу (обстеження дитячого невролога) і загального здоров'я (обстеження у педіатра).

Також, оцінюється стан і рухливість артикуляційного апарату, проводяться дослідження стану дихальних і голосових функцій. При фонетико-фонематичним недорозвиненні мови важливо досліджувати рівень формування навичок звукового синтезу та аналізу. Варто звернути увагу на:

  • характер наявних порушень звуковимови, таких як спотворення, змішання, заміни та відсутність звуків;
  • здатність відтворення слів з різним складовим складом;
  • розрізнення опозиційних фонем.

Завершується діагностика усного мовлення дослідженням сформованості зв'язного мовлення і її граматичної побудови, а також обсягу і якості словникового запасу.

Потім діагностується письмова мова. В процесі діагностики виявляється наявність і характер специфічних помилок, таких як: аграматизми, заміна букв та інші. Визначається рівень навичок читання, помилки при читанні і розуміння прочитаного матеріалу.

В обов'язковому порядку, в мовну карту заносяться зразки мовлення дитини, на підставі яких логопед ставить діагноз ФФНМ у дитини.

Поділитися

Логопедичні кабінети Розмовляйка
Адреса:
Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, каб. 1
Київ, вул. Володимира Маяковського, 56а
Телефони:
+380934370906
Електронна адреса:
rozmovliay@gmail.com
Методика занять при ФФНМ

Методика занять при ФФНМ

Фонетико-фонематичний недорозвитк мовлення

Для дітей з фонетико-фонематичним недорозвиненням мови необхідні спеціальні групи в дитячих садках, куди зараховують їх на 10 місяців з 5 або 6 років, і де вони проходять належне навчання та виховання...

2018.05.10 05:05
Детальніше >>
Результат при ФФНМ

Результат при ФФНМ

Фонетико-фонематичний недорозвитк мовлення

У разі раннього виявлення фонетико-фонематичного недорозвинення мови і своєчасного проведення корекційних логопедичних занять, э великі шанси розвинути фонематичне сприйняття і повністю виправити звук...

2018.05.10 05:05
Детальніше >>
Що таке ФФНМ?

Що таке ФФНМ?

Фонетико-фонематичний недорозвитк мовлення

Проблема з промовою, а саме не сформована її звукова сторона, яка характеризується фонематичними і фонетичними дефектами, називається фонетико-фонематичним недорозвиненням мови (ФФНМ). Головним фактор...

2018.05.10 05:05
Детальніше >>
ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины Украина онлайн
html counterсчетчик посетителей сайта
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Каталог сайтов «ua24.biz»