Розмовляйка

Логопедичні кабінети

  • Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, каб. 1
  • Київ, Оболонський проспект, 16д, каб. 1

Записаться на прием

Методика занять при РАС

Методика занять при РАС

Корекційно-розвиваюча програма роботи з дітьми, що страждають розладами аутистичного спектру, складається з декількох комплексів занять. З них можна виділити наступні: нейропсихологічну, логопедичну корекції, роботу з сім'єю, психосоціальну терапію і медикаментозну корекцію.

Нейропсихологія

Нейропсихологічна корекція, являє собою комплекс вправ, спрямованих на розвиток комунікативної і когнітивної сфери, таких як:

  • розтяжки,
  • дихальні,
  • окорухові,
  • мімічні

і інші вправи. Заняття даного комплексу помітно різняться між собою за часом проведення та кількістю сеансів.

 

Логопедія

Так як розлади аутистичного спектру проявляються, не в малому ступені, в порушенні мовного розвитку, логопедична корекція, є невід'ємною частиною методики занять при РАС. Даний комплекс занять спрямований на збагачення словникового запасу, розвиток уваги в сприйнятті звуків, розвиток фонетичного і мовного слуху.

 

Робота з сім'єю

Батьки і близьке оточення дітей з РАС, найчастіше, відчувають тривогу і емоційну напруженість, що несприятливо позначається і на їх дитині. Корекційна робота з членами сім'ї, в основному, спрямована на:

  • формування розуміння самої проблеми РАС,
  • розуміння реальності вирішення існуючої проблеми,
  • осмисленості поведінки в сформованій сімейній ситуації.

Досягаються ці результати шляхом психотерапевтичної підтримки і програм тренінгів з членами сім'ї.

 

Психосоціальна терапія

Дані заняття спрямовані на соціальну адаптацію дитини з розладами аутистичного спектру, яка з віком стане все більш потрібніше. Психосоціальна терапія – це робота по формуванню когнітивних, емоційних і мотиваційно-вольових ресурсів особистості, що так необхідні для соціальної адаптації.

 

Медикаментозна корекція РАС

Іноді при аутизмі (в залежності від форми РАС), необхідно медикаментозне втручання. Наприклад, щоб забезпечити посидючість і поліпшити концентрацію уваги дитини, лікар може прописати вітаміни і ноотропні ліки, які покликані покращувати розвиток мови і стимулювати розумові процеси. Якщо ж у дитини спостерігаються: негативізм, агресія, висока імпульсивність, виражені ознаки замкнутості, дитині, швидше за все, будуть призначені медикаменти психотропного ряду. Трапляється, що розлади аутистичного спектру поєднуються з епілептичними нападами. Тоді в хід йдуть ліки, які запобігають напади епілепсії.

Найчастіше, батьки негативно ставляться до ліків і побоюються їх застосування, але потрібно розуміти, що ліки призначаються на деякий час і покликані допомогти дитині подолати ту чи іншу перешкоду на шляху її розвитку, і в подальшому, вона продовжить свій шлях без них. При грамотному застосуванні та виконанні інструкцій до застосування, ліків рідко приносять небажані ефекти, а результат, який досягається завдяки прийому препарату, в більшості випадків важко переоцінити. У будь-якому випадку, вибір терапії – це індивідуальне рішення для кожного випадку. І лікар, який приймає таке рішення, повинен вміти пояснити батькам причини свого вибору і необхідність оного.

Поділитися

Логопедичні кабінети Розмовляйка
Адреса:
Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, каб. 1
Київ, Оболонський проспект, 16д, каб. 1
Телефони:
+380934370906
Електронна адреса:
rozmovliay@gmail.com
Що таке РАС?

Що таке РАС?

Розлади аутичного спектру

Абревіатура РАС розшифровується як розлади аутистичного спектру, і являє собою ряд порушень психічного розвитку таких як: соціальна дезадаптація, проблеми взаємодії з оточуючими, нездатність до спілку...

2018.05.17 02:05
Детальніше >>
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов